Evlilik Teklifi 1
201

Beyaz gelinlik yakışır sana, güzel sözlerimin ilahısın sen ey sevgili! Mutluluğun adıdır ismin benimle evlenir misin?

Evlilik Teklifi 2
202

Olmasan neylerim ki ben? Varlığını varlığıma armağan eder misin? Benimle evlenir misin?

Evlilik Teklifi 3
203

Gözlerinde ki bana bakış, gülümsemende ki iyimserlik, huylarında ki yumuşaklık, burnunda ki kararlılık, doğruda ki inatçılık ve bedeninde ki sıcaklık yeter bana. Öylece gel, kendince. Evlenir misin benimle?

Evlilik Teklifi 4
204

Geriye dönüp baktığımızda; sadece anlar, anılar olmasın anlatacak. Paylaştığımız yaşam, birlikte yaşanmışlık, beraber yaşlanmaya adanmışlık olsun. Bir ömre sığacak tüm anlar için benimle evlenir misin?

Evlilik Teklifi 5
205

Beyazlar içinde bir melek olup bana gelir ve benimle evlenir misin?

Evlilik Teklifi 6
206

Hep seninle dolu, benim aşkımla deli, ümitlerimle, hayallerimle bezeli, hem hisli hem içli hem çok güçlü dünyamı senli kılar mısın? Elimi sımsıkı tutar mısın sevdiceğim?

Evlilik Teklifi 7
207

Seninle ağlamayı öğrendim peki seninle yaşamayı da öğrensem çok görür müsün aşkım bana benimle evlenir misin?

Evlilik Teklifi 8
208

Kelebeklerin ömrü bir gün. Sana hayatımın sorusunu sorarken kelebekler uçurmak istemiştim. Şimdi kargaları uçuracağım yadırgama sakın. 400 yüz yıl yaşayabiliyorlarmış çünkü. Benimle evlenip katlanabilir misin bana çok uzun yıllar?

Evlilik Teklifi 9
209

Sımsıkı sar üşütmem seni de, çocuklarımız olacak bize benzeyecekler de. Evlen benimle.

Evlilik Teklifi 10
210

Bu dünyada yüzümü güldüren çok fazla insan var ama kalbimi bir tek sen güldürebiliyorsun. Benimle evlenir misin?

Evlilik Teklifi 11
211

Sensizlik yalan, seninle olmak masal gibi gelir bana. Ne zaman seninle evlenirsem o zaman inanırım gerçek olduğuna. Bir ömür boyu beraber olmaya söz verir misin?

Evlilik Teklifi 12
212

Eğer sevginin, aşkın, dostluğun ve mutluluğun ne olduğunu biliyorsam, senin sayende biliyorum. Sonsuza dek seni hiç yalnız bırakmamama izin verir misin?

Evlilik Teklifi 13
213

Engelli koşan atletler gibi, koştum, atladım, aştım tüm engelleri. Şimdi önümde bir tane kaldı. Eğer onu da geçebilirsem, mutlu yorgun ama gönlünün şampiyonu olmak istiyorum. Benimle evlenir misin?

Evlilik Teklifi 14
214

Gözlerimde tutuyorum seni, gözyaşlarım sen. Kalbime hapsettim, her atışı sen. Dilimdeki içli şarkı, burnumdaki sıla kokusu, yanımdaki yamacımdaki yoldaşlık, içimdeki bambaşkalık hepsi sen, sen, sen.

Evlilik Teklifi 15
215

Güzelliğin kadar güzel bir hayat yaşamak istiyorum seninle, Ölürken bile güzelliğine bakarak kapamak istiyorum gözlerimi. Benimle evlenir misin?

Evlilik Teklifi 16
216

İster güneyden gelen karayel, ister kuzeyden gelen poyraz ol. Dilersen beni tümden ıslatan sağanaklar ol. Güneşinle yanıp, serinliğine bırakayım kendimi denizinde. Umut ol bana, her şey çok güzel olacak de.

Evlilik Teklifi 17
217

Hep beni sana getirecek yollar, senle bana açılacak kapılar, senin kokunla dolu odalar. Herşeyden çokta senle anlam bulan sıcacık bir yuva istiyorum. Benimle evlenir misin?

Evlilik Teklifi 18
218

Hayat denen bu uzun yolda el ele sonuna dek benimle yürür müsün?

Evlilik Teklifi 19
219

Bazen bir hikaye tutuşmuş iki eldir, bu hikayenin başrolünde benimle olmak ister misin?