Arkadaş 1
1201

Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın. 

Arkadaş 2
1202

En koyu mavilikleri avucuna, en içten mutlulukları gözlerine, en derin sevgileri kalbine bırakıyorum. Hep mutlu ol.

Arkadaş 3
1203

Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir. Ama asıl dost seni senden çok sevendir.

Arkadaş 4
1204

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz iyi ki varsın.

Arkadaş 5
1205

Güneşe bağlandı önce insan korkuyla. Sonra ateşe, suya. Ay battı su kurudu gün bitti. Sevgi kardeşlik dostluktu sonsuz olan. Can dostuma.

Arkadaş 6
1206

Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Arkadaşlıklar, sevgiler, aşklar yalan olsa da umrumda değil dünya yansa da biz dostu unutmayız dost uzakta olsa da.

Arkadaş 7
1207

Kimsesiz zamanların yalnızlığında, aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde, küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba arkadaşım.

Arkadaş 8
1208

Deniz derindir durulmaz, dostluk ebedidir unutulmaz.

Arkadaş 9
1209

Gülmek senin tutkun olsun, eğer bir gün ağlarsan, o’da sevinçten olsun, bugünün dünden, yarında bugünden güzel olsun. Canım arkadaşım!

Arkadaş 10
1210

Arkadaşlık çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim arkadaşlığımız deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

Arkadaş 11
1211

Rüzgarın kemanını çaldığı, damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıpta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun.

Arkadaş 12
1212

Alacakaranlığı sevmem, ya gündüz olmalı ya gece, kurşun dediğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı, dost dediğin ya senin gibi olmalı ya hiç olmamalı.

Arkadaş 13
1213

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun dostum.

Arkadaş 14
1214

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak. Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun.